Premjerė pasveikino „Šv. Magdalenos nakties“ dalyvius

Kovoje su liga niekas negali pasveikti už kitą, tačiau kartu esame stipresni

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė šeštadienį dalyvavo „Šv. Magdalenos nakties“ renginyje, skirtame atkreipti dėmesį į dažniausią moterų onkologinę ligą – krūties vėžį, ir palaikyti susidūrusias su šia liga. Renginio globėja Ministrė Pirmininkė padėkojo organizatoriams ir visiems prisidedantiems prie prasminga tradicija tapusios „Šv. Magdalenos nakties“.

„Prevencija, profilaktika, pastabumas net ir nedidelėms detalėms – pernelyg dažnai į tai nekreipiame dėmesio, sakome sau, kad neturime tam laiko, bet paskui kur kas daugiau laiko ir pastangų atima kova su jau prasidėjusia liga. Kuo anksčiau duodamas atkirtis ligos agresijai, tuo didesnės galimybės ją nugalėti su mažesniais nuostoliais. Pripažinti, kad reikia pagalbos, yra ne silpnumo, bet stiprybės ženklas. Itin svarbu, kad, atsidūrę kritinėje situacijoje, neliktume vieni, žinotume, kur kreiptis, jaustume solidarumo jėgą“, – sakė Ministrė Pirmininkė.

Premjerės teigimu, „Šv. Magdalenos nakties“ renginys yra liudijimas, kad nesame abejingi, sugebame susitelkti ir kartu siekti pergalės. Kova su liga – prasmingas judėjimo pergalės link simbolis.

„Kiekvienas judame savo tempu ir niekas negali pasveikti už kitą, tačiau kartu esame stipresni, ir neabejoju, kad tokie renginiai kaip šis keleriopai padaugina jėgas ir neleidžia užgesti vilties šviesai“, – pridūrė premjerė.

Vyriausybės vadovė davė startą naktiniam moterų bėgimui ir ėjimui, o šiam pasibaigus dalyvavo padėkų organizatoriams, partneriams ir rėmėjams teikime.

Projekto „Šv. Magdalenos naktis“ organizatoriai – Lietuvos krūties vėžio asociacija, pirmininkaujama dr. Agnės Čižauskaitės. Renginio idėjos autorius – Mažesniųjų brolių ordino Lietuvos Šv. Kazimiero provincijos Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio vienuolyno vyresnysis brolis Sigitas Benediktas Jurčys.