Pasaulinę paliatyvios pagalbos dieną Klaipėdoje įprasmins Šv. Mišios ir geltona spalva

Spalio 11 d.

Spalio 11-ąją minima Pasaulio paliatyvios pagalbos diena, kuria siekiama atkreipti valstybių, vyriausybių ir visuomenės dėmesį į vieną sudėtingiausių medicinos sričių, reikalaujančių ne tik išminties, kantrybės, bet ir žmogiškos atjautos. 

Šios dienos paminėjimą Klaipėdoje inicijuoja Lietuvos paliatyvios medicinos draugija, Klaipėdos hospisą valdanti VšĮ „Paliatyvios pagalbos ir šeimos sveikatos centras“, Klaipėdos miesto savivaldybė bei Klaipėdos Šventojo Pranciškaus Asyžiečio vienuolynas.

Spalio 11-ąją – Paliatyvios pagalbos dieną – Klaipėdos mokymo įstaigos bus kviečiamos pasipuošti viltį simbolizuojančios geltonos spalvos atributika ir padėti papuošti mūsų miestą saulėgrąžos žiedais, o 18 val. visi pasipuošę geltona spalva ir rankose laikydami saulėgrąžos žiedus kviečiami sudalyvauti Šv. Mišiose Klaipėdos Šventojo Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje.

Šių metų Pasaulinės paliatyvios pagalbos dienos tema yra „Nepalikime nei vieno nuošalyje – gauti paliatyvią pagalbą yra kiekvieno teisė“. Šia žinute siekiama pranešti, jog paliatyvios pagalbos gali prisireikti visiems: kiekvienas asmuo, kurį paveikė gyvenimą ribojanti liga, turi teisę gauti paliatyvios pagalbos paslaugas.

Klaipėdos hospisas – pirmoji Klaipėdos apskrityje sveikatos priežiūros įstaiga, prieš dešimtmetį pradėjusi teikti paliatyvios pagalbos paslaugas.

Jo vadovė Rasa Dagienė pasakoja, kad paliatyvios pagalbos tikslas – padėti žmogui lengviau kęsti nepagydomos ligos skausmus. Visomis priemonėmis stengiamasi ne pratęsti gyvenimą, o palengvinti likusias gyventi dienas, kai žinoma, kad ligos nebeįmanoma išgydyti.

„Paliatyvioji medicina – viena iš naujausių ir greičiausiai besivystančių medicinos disciplinų. Tai unikalus paciento gydymo būdas ir pagalba, kuri paprastai nebūna labai ilgai trunkanti. Holistinė pagalba, įvairių specialistų paslaugos teikiamos ligoniams ir jų šeimoms, taip pat parama šeimai teikiama ir po artimojo mirties. Visų sričių specialistų bendradarbiavimo sinergija yra nukreipta į ligonio simptomų kontrolę, mažinant kančią, suvokiant realią situaciją, ieškant  priemonių  įveikti paciento ir jo artimųjų psichologines, socialines ir dvasines problemas. Šių nuostatų vykdymas yra paliatyvios medicinos pagrindas“, - pažymi R. Dagienė.

Anot medikės, paliatyvi pagalba yra unikali ir tarpdisciplininė, nes ji apima ne tik pacientą, bet ir jo šeimos narius ir visą bendruomenę. Todėl paliatyvios pagalbos sistema mūsų šalyje turėtų egzistuoti ne tik kaip nacionalinės asmens sveikatos priežiūros sistemos dalis, bet ir kaip bendražmogiškoji vertybė, nes kiekvienas žmogus anksčiau ar vėliau susidurs su mūsų visų neišvengiama tikrove – mirtimi.

Todėl labai svarbu, kad į paliatyvios pagalbos veiklą įsitrauktų ir bendruomenė, itin svarbus ir būtinas yra savanorių, kurie padeda užtikrinti geresnę pacientų gyvenimo kokybę, dalyvavimas.

Tad dar kartą kviečiame visus spalio 11-ąją kartu paminėti Pasaulinę paliatyvios pagalbos dieną. Suteikime sergantiesiems tikėjimą ir viltį, padarykime viską, kad šiame nelygiame kovos kelyje jie galėtų džiaugtis dar vienu išaušusiu rytu, rudens gelstančiais medžių lapais, pamojuoti besileidžiančiai saulei, išskrendantiems paukščiams...

Įsileiskime į save gerumą, padėkime vienas kitam Būti. Su kitu ir dėl kito. Būkime Vilties žmonėmis. Gyvenimo esmė – ne tai ką turi, o kas esi sau ir kitam...

https://facebook.com/events/s/pasauline-paliatyvios-pagalbos/221005193392673/