Vilties bendruomenės vaikų dovana Martai

     Prieš keletą mėnesių septynerių Martai diagnozuotas akių navikas. Liepos 7 dieną mergytei buvo atlikta sudėtinga operacija. Šiuo metu mergytė jau baigusi penkis chemoterapijos kursus. Marta sėkmingai eina gydymo keliu, tačiau dažnai ligoninėje tenka pabūti vienai. Mama prieš savaitę pagimdė Martai sesutę. Namuose mama dar turi prižiūrėti keturmetį Martos broliuką. Mergytės šeimoje finansinė situacija sunki, todėl kiek tik galime stengiamės globoti Martą.

Jaunųjų misionierių padėka

Kartu mes galime padaryti dėl Dievo kažką tikrai gražaus.

Motina Teresė

Kaip permainingai dega žvakė: tolygiai, net nekrusteldama, kai jos liepsna nepajunta vėjo, ir užtenka kartais mažo drugelio sparnų dvelksmo, kad pamatytumėme, kokia trapi gali būti net visa griaunanti ugnis. Ir kiek daug pastangų reikia įdėti, kad liepsna neužgestų siaučiant gyvenimo viesului ar stovint ant bedugnės krašto, ant ribos, kuri skiria gyvybę nuo mirties. O juk ant tokios ribos neretai atsiduria žmonės, kuriems diagnozuota onkologinė liga.

Uždegus ketvirtąją Advento vainiko Angelų žvakę, besibaigiant laukimo laikotarpiui, norisi padėkoti Vilties miesto bendruomenei, kuri prisidėjo prie antrus metus Šv. Pranciškaus katechetikos mokyklos Jaunųjų misionierių rengiamos akcijos, skirtos paremti onkologine liga sergantį vaiką. Motinos Teresės žodžiai, jog tik kartu galime padaryti tai, ko vienas nepajėgus, išsipildė. 700 eurų parama keliauja septynerių Martai, kuriai diagnozuotas akių navikas. Liepos mėnesį mergytei atlikta sudėtinga operacija, šiuo metu jau yra baigusi penkis chemoterapijos kursus. Anot labdaros ir paramos fondo „Rugutė“ steigėjos Editos Abrukauskienės, Marta sėkmingai eina gydymo keliu, nors dažnai ligoninėje tenka pabūti ir vienai. Mama namuose dar turi prižiūrėti jaunesnį brolį ir naujagimę sesutę. O ir šeimos finansinė situacija sunki. Tad parama mergytei yra labai reikalinga.

Dėkojame, kad sudėtingas pandeminis laikotarpis nesutrukdė žmogiškumui ir atjautai, supratimui, jog pagalba artimam yra Jėzaus mokymas, kuriuo turime vadovautis. Pagalba, be kurios vieniša žvakė daug greičiau sudega. Arba užgęsta neapsaugota skersvėjų.

Gera suprasti, jog davimo kitam, kito skausmo supratimo sėkla yra pasodinta ir mūsų bendruomenės pačių mažiausiųjų širdyse. Keturmečio noras per Kalėdas paprašyti Dievulio, kad vaikai nesirgtų vėžio liga, liudija apie aplinkos gijimą. Gal visgi yra viltis, jog nepaskęsime vandens paviršiuje bandydami rankas ištraukti iš kišenių ar kito akyse pamatyti krislą?!

 

Iš visos širdies dėkingi Katechetikos mokyklos Jaunieji misionieriai

     2020-ieji metai mums ir sergantiems vaikams sklidini nerimo. Tuo metu, kai daugybėje sričių sulėtinami ar net atidedami darbai, vaikų kova su onkologine liga privalo tęstis be mažiausios pertraukos. Nežinia dėl ateities neramina gydytojus ir vaikų artimuosius, vis kyla klausimai, kaip apsaugoti vaikus ir kolektyvą nuo užsikrėtimo Covid-19, ar tikrai mažuosius pasieks visi būtini medikamentai ir ar bus galimybė atlikti planuotus tyrimus. Todėl Jūsų parama šiais metais įgauna dar didesnę prasmę.

     Esu nuoširdžiai dėkinga už ketinimą suteikti paramą ir tvirtą petį vaikams, kuriems likimas nepagailėjo stiprių išbandymų.

Su šilčiausiu dėkingumu,

Edita Abrukauskienė

Labdaros ir paramos fondas „Rugutė“

www.rugute.lt

Vilties Miestas, 2021