Koncertas "Amžinasis dieviškosios šviesos šaltinis"

Klaipėdos brass kvintetas. Gruodžio 6 d. 17.00 iš Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios.

2020-12-09

Renginio laikas: 17.00 val. , Gruodžio 6 d.

Renginio vieta: Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčia
Klaipėdos 
brass kvintetas:
Sigitas Petrulis 
(meno vadovas, trimitas), Jonas Katauskas (trimitas), Mindaugas Paškauskas (valtorna), Arvydas Stakvilevičius (trombonas), Vidmantas Liasis (tūba)
Solistės: 
Rita Petrauskaitė (sopranas), Jurgita Kazakevičiūtė (vargonai)

Programa: Georg Friedrich Händel, Vincentt  Novello, Jacob de Haan, Franz Gruber, Povilas Čiurlionis ir kt.

Amžinasis dieviškosios šviesos šaltinis“ – taip pavadintas vienas iš kūrinių, skambėsiantis šioje Klaipėdos brass kvinteto meninėje programoje. Jo autorius – žymus baroko epochos kompozitorius Georgas Friedrichas Händelis. Koncerte bus atlikta ir daugiau šio kūrėjo opusų, taip pat išgirsime kitų autorių kūrinius, pradedant psalmėmis ir baigiant kalėdinėmis giesmėmis. Sakralioje Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčios erdvėje jas atliks ne tik minėtas varinių pučiamųjų ansamblis, bet ir solistės  Rita Petrauskaitė (sopranas) bei Jurgita Kazakevičiūtė (vargonai).

Pasak Klaipėdos brass kvinteto meno vadovo Sigito Petrulio, „jau kelis metus adventinio susikaupimo laikotarpiu rengiame koncertą Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje. Mus įkvepia ne tik jauki jos erdvė, puiki akustika, bet ir tai, kad čia – labai geri vargonai. Mes džiaugiamės turėdami galimybę skambiais soprano, varinių instrumentų ir vargonų garsais pakylėti bendruomenės nuotaiką ir pristatyti jai gražios ir dvasingos muzikos kūrinius“.

Vilties Miestas, 2021