DAINA KAIP ATEITIS - KITOS BENDRYSTĖS IDĖJOS NĖRA

A. Juozaitis

VAKARŲ LIETUVOS KRAŠTO

D A I N Ų ŠVENTĖ

vakar buvo nuostabi.

Žydras dangus, saulė, sekmadienis.

Apie 7 000 dainorių dainorėlių ir šokėjų šokėjėlių,

o ir žiūrovų dešimtys tūkstančių.

Pasidžiaugti yra kuo -- tautos bendrumo jausmas palaikomas būtent taip. Pristatydami dainas ir šokius diktoriai skaitė labai prasmingus tekstus. Vienas iš jų, pasitinkant Just. Marcinkevičiaus žodžiais sukurtą dainą apie lietuvių kalbą, nuskambėjo amžinai reikšmingais

MIKALOJAUS DAUKŠOS ŽODŽIAIS:

"Kalba yra bendras meilės ryšys, vienybės motina, pilietiškumo tėvas, valstybės sargas. Sunaikink ją – sunaikinsi santaiką, vienybę ir gerovę. Sunaikink ją – užtemdysi saulę danguje, sumaišysi pasaulio tvarką, atimsi gyvybę ir garbę,”

-----------

Klaipėdos dainų slėnio areną visas tris savo valdymo kadencijas (!) griauti ruošėsi meras Vytautas Grubliauskas. Dešimtys tūkstančių litų ir eurų buvo išleista įvairioms "ekspertų komisijoms", kurios "vertino" ir ieškojo, kaip "prasmingiau" nušluoti nuo žemės paviršiaus unikalų statinį, sunaikinti dainuojančios tautos ir Klaipėdos sueigų vietą.

Dabartinis meras Arvydas Vaitkus nesirengia tęsti šios varganos liberalistinės naikinimo tradicijos. Regis, bus priešingai - gaubtą ir tribūnas seniai laikas atnaujinti, renovuoti.

Mero žmona Ilona ką tik laiške parašė:

"Šventė tikrai nuostabi, atgaiva sielai, šitiek gražių emocijų! Kad pasiekt tokį efektą reikėjo įdėtėti begalinių pastangų, darbo ir kantrybės... Jaučiausi pakylėta ir žavėjausi nuostabiais Lietuvos Žmonėmis".